Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 13, 2023 in Biznes |

Upadłość konsumencka właściciela piekarni

Upadłość konsumencka właściciela piekarni

Nie każdy biznes jest skazany na sukces. Czasem pomimo najszczerszych chęci przedsiębiorca musi uznać, że jego działalność nie ma szans. Pozostaje zatem nie tylko bez dochodu, ale także z długami. Jednym z możliwych rozwiązań tego problemu jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jak to wygląda w przypadku branży piekarniczej? Jak wygląda upadłość właściciela piekarni i jak do tego doprowadzić. Z naszego poradnika dowiesz się:

  • kto może ogłosić upadłość konsumencką
  • jak ogłosić upadłość piekarni
  • kto pomoże ogłosić upadłość konsumencką

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencka przedsiębiorcy to jeden ze sposobów na uniknięcie przykrych konsekwencji nieudanej działalności gospodarczej. W ten sposób nie unikniesz zadłużenia, jednak będziesz mógł spokojnie pracować, a nawet prowadzić nową działalność gospodarczą. Po ogłoszeniu upadłości umarzane są ewentualne egzekucje komornicze i masz spokój od nękających wierzycieli.

Upadłość działalności gospodarczej może ogłosić każdy przedsiębiorca. Nie ma znaczenia, czy właściciele piekarni prowadzą działalność, zawiesili ją, czy zamknęli. Możliwe jest rozpoczęcie procedury o upadłość w branży piekarniczej, spożywczej i każdej innej. Co ważne, procedura jest znacznie łatwiejsza, niż w przypadku upadłości konsumenckiej.

Upadłość konsumencka właściciela piekarni – co trzeba zrobić?

Upadłość piekarni może nastąpić z różnych powodów. Najczęściej winne są rosnące ceny produktów, co prowadzi do wzrostu kosztów i zwiększenia cen pieczywa. Jeśli właściciel piekarni zauważy, że jego działanie nie przynosi pożądanych efektów, powinien rozważyć upadłość piekarni.

Rozpoczęcie postępowania upadłościowego jest złożenie wniosku przez dłużnika do właściwego sądu upadłościowego. Warto wcześniej skorzystać z wykreślenia działalności z Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Sytuację i niewypłacalność piekarni ocenia sąd. Na tej podstawie sad podejmuje decyzję o upadłości piekarni.

Kto obliczy wartość wymagalnych zobowiązań pieniężnych i pomoże ogłosić upadłość?

Postępowanie mające na celu ogłoszenie upadłości nie jest prowadzone często. W związku z tym przedsiębiorca może nie wiedzieć, w jaki sposób zabrać się do tego procesu, co jeszcze bardziej pogorszy jego sytuację. Warto zatem zwrócić się po pomoc w postępowaniu do naszej kancelarii. Poprowadzimy upadłość działalności gospodarczej i firmy, a także przeprowadzimy Cię przez całą procedurę. Nie pozostawimy Cię samego na czas procesów sądowych i wskażemy sposoby wyjścia z trudnej sytuacji. Uzyskaj pomoc w ogłoszeniu upadłości i ponownie stań na nogi.