Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 6, 2021 in Biznes |

Jak prowadzić sklep zoologiczny – Twoja pierwsza jednoosobowa działalność

Jak prowadzić sklep zoologiczny – Twoja pierwsza jednoosobowa działalność

Pomysłów na biznes jest wiele, ale jeśli myślisz o założeniu działalności gospodarczej, powinieneś wybrać taką branżę, w której czujesz się co najmniej pewnie. Twoje hobby i wiedza z tym związana mogą przełożyć się na sukces finansowy! Wiele osób, prowadzących sklep zoologiczny jest pasjonatami tematu. Na początek pomyśl o małym punkcie, gdzie będziesz sam sprzedawał towar. Zanim Twoja działalność nabierze rozpędu, musisz przygotować się na ciężką pracę. Sprawdź, jak założyć zoologiczny biznes i na co powinieneś się przygotować!

Określ, jaki asortyment będziesz sprzedawał – bądź specjalistą!

Na początku, kiedy założysz jednoosobową działalność gospodarczą, być może trudno będzie Ci zająć się sprzedażą żywych zwierząt. Zarówno gryzonie, jak i rybki akwariowe wymagają stałej opieki człowieka – będziesz musiał stale doglądać zwierzęta, nawet wtedy, kiedy inni mają wolne i odpoczywają. Dlatego też, na starcie Twój asortyment powinien składać się z akcesoriów dla zwierząt, karmy i środków pielęgnacyjnych. Aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie, możesz postawić na ścisłą specjalizację. Wbrew pozorom ,, mydło i powidło “ nie zawsze dobrze się sprzedaje, a Ty prawdopodobnie zostaniesz z zalegającym towarem. Możesz prowadzić sklep dla zwierząt z naciskiem na karmę lub specjalizować się jedynie w akcesoriach, żywieniu i pielęgnacji gryzoni. Kiedy zdobędziesz stałych klientów, wówczas warto poszerzać asortyment oraz zatrudnić osoby do sprzedaży, obsługi klienta ( sms, e-mail, strona internetowa, itp. ).

Prowadź swoją sprzedaż wielotorowo – docieraj do klientów przez social media!

Każdy współczesny biznes, bez względu na to, czy duży, czy mały powinien być stale obecny w social mediach. Korzystaj z platform społecznościowych do prezentowania swojego asortymentu i zachęcaj do zakupu obniżkami. Pokaż odbiorcom, co mogą kupić w Twoim sklepie i umieść w widocznym miejscu numer telefonu – klienci będą do Ciebie dzwonić, po to by sprawdzić, czy w Twoim sklepie znajdują się rzeczy, których oni potrzebują. Sam adres może nie być wystarczający i utrudnia podjęcie decyzji klientom.

Oszczędzaj na czarną godzinę – nie daj się ponieść emocjom

Kiedy jesteś początkującym i niedoświadczonym przedsiębiorcą, możesz mieć wrażenie, że Twój sklep wspaniale prosperuje – mały ZUS i zwolnienie ze składek emerytalnych, pozwala na spory zysk. Pamiętaj jednak, że po upływie pewnego czasu, będziesz musiał płacić wszystkie podatki i składki zgodnie z obowiązującą Ciebie stawką. Wiele osób zamyka wówczas swoją działalność z prostego powodu – nie mają pieniędzy na opłacenie działalności, a musisz też wiedzieć, że JDG nie należy do najkorzystniejszych, jeśli chodzi o opodatkowanie. Jeżeli na poważnie myślisz o rozwoju i przede wszystkim utrzymaniu firmy, musisz zabezpieczyć sklep dla zwierząt, który prowadzisz w odpowiedni sposób. Rozgraniczaj konto prywatne od firmowego i prowadź kalkulacje, przynajmniej na miesiąc lub dwa do przodu. Zawsze zaniżaj przyszłe zyski. Lepiej gdy zyski będą niedoszacowane, pozwoli Ci to uniknąć wydawania pieniędzy, których jeszcze nie zdążyłeś zarobić! Gdy prowadzisz małą działalność, korzystaj z usług księgowych – porządek w dokumentach jest nie mniej istotny jak rozsądne gospodarowanie finansami!
Powodzenia