Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 12, 2018 in Biznes |

Samodzielna księgowość a może specjalista?

Samodzielna księgowość a może specjalista?

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko dbanie o zlecenia, to także kwestie formalne i prawne. Każdy przedsiębiorca ten duży i mały musi zdecydować czy samodzielne będzie zajmować się księgowością czy tę kwestię pozostawi specjaliście.

Samodzielna księgowość – finanse pod kontrolą

Samodzielne rozlicznie finansów w firmie to duża wygoda, pieniądze, które przeznaczymy na obsługę księgowości pozostaną w naszej kieszeni. Gotówkę można przeznaczyć na inny cel, na wydatki bieżące. Własna księgowa czy też biuro rachunkowe to dodatkowe koszty, nic nie ma za darmo, każdy w obecnych czasach poszukuje źródła dochodu. Prowadząc samodzielnie księgowość z pomocą przychodzą różnego rodzaju programy, aplikacje, które polecane są osobom rozliczającym swoje przedsiębiorstwa. Cena jest zróżnicowana, jednak szybko się zwróci. Dodatkową zaletą samodzielnej księgowości jest pełna anonimowość, nie musimy przekazywać poufnych danych osobom trzecim. Jeśli zalety to oczywiście są także i wady. Co może zniechęcić do samodzielnego rozliczania swoich wydatków, oczywiście poświęcony czas. Zmora wielu przedsiębiorców, którzy mają go zbyt mało. Zatrudniając księgową mogą spokojnie Myślec o pozyskaniu nowego klienta w czasie gdy pomocna ręka wykona całą papierkową pracę.

Biuro rachunkowe, a może własna księgowa

Nieważny kto, pewne jest jedno. Specjaliści, którzy na zlecenie zajmą się całą księgowością na pewno uporają się szybciej niż my sami, nie mówiąc już o poprawności wypełnienia dokumentów. Ciągle zmieniające się przepisy, nowe ustawy, to wszystko jest wielkim wyzwaniem. Profesjonalista ma na pewno doświadczenie i zna obowiązujące normy, to nie jedyne zalety. Osoby pracujące w księgowości śledzą na bieżąco zmiany w podatkach. Dzięki tej opcji jesteśmy bezpieczni, a także pewni, że wszystko jest poprawnie wykonane i nikt nas nie będzie ścigał za niepoprawne dokumenty czy źle rozliczone podatki.
Zanim zdecydujemy się na pierwsze lepsze rozwiązanie warto rozważyć wszystkie wady i zalety. Każdy powinien znaleźć dla siebie najdogodniejsze rozwiązanie, by nie martwić się o swoja firmę. Nie znasz nikogo, kto mógłby się zając Twoją księgowością? Warto rozesłać wici i popytać znajomych, czasem ktoś niespodziewanie pojawi się na horyzoncie i zajmie się troskliwie naszymi dokumentami. Poczta pantoflowa to doskonałe źródło, na wszystko potrzeba jednak czasu i trochę pieniędzy. Zobowiązania finansowe to największa zmora wielu pracodawców. Zatrudniając odpowiednią osobę podatki nie będą już Ci zabierać snu z powiek, a każdego dnia spokojnie podejdziesz do swoich zajęć.