Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 21, 2018 in Biznes |

Endokrynolog – 2 lata oczekiwania

Endokrynolog – 2 lata oczekiwania

Coraz większa zachorowalność na różnego typu choroby wywołuje u nas strach. Szczególnie nowotwory, które często kończą się tragicznie dla wielu osób. Nasze zdrowie jest przecież dla wielu najważniejsze. Zaczynamy zastanawiać się nad możliwością rozszerzenia swoich możliwości ubezpieczeniowych. Co nam ułatwi, gdzie wybrać się na wizytę, aby szybko podjąć próbę leczenia?

Oczekiwanie na termin.

Co w przypadku gdy potrzebujemy specjalisty? Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu na NFZ to nie problem, w każdym momencie istnieje możliwość konsultacji. Zalecone badania, krew i pełna diagnostyka. Tutaj czasem bywają schody, jednak gdy trafimy znów z wynikami, a wyrok jest jednoznaczny wizyta u specjalisty pojawia się duży problem. Często pełni entuzjazmu wyruszamy na poszukiwanie konkretnego lekarza. Usłyszany termin wprawia nas w osłupienie, dopytujemy się jeszcze raz i kolejny. Ile można czekać na wizytę u kardiologa, okulisty, nefrologa czy też każdego innego specjalisty. Tydzień, miesiąc, kilka miesięcy to nic w porównaniu z latami. A tak takie terminy też są oferowane wielu pacjentom.

Co robić?

Nic innego nie pozostaje jak wybrać się do fachowca na wizytę prywatną. Doś wygórowane ceny, dużo lepsza dostępność, miła obsługa. Same zalety, jednak czy to jedyna alternatywa? Oczywiście, że nie. Rynek oferuje coraz nowsze i popularniejsze rozwiązanie jak ubezpieczenia medyczne. Połączenie z różnymi pakietami, pojawia się możliwość na szybsze leczenie. Wiele firm na rynku udostępnia oferty nie tylko dla pracowników dużych przedsiębiorstw, ale także dla osób fizycznych, niezwiązanych z żadną korporacją czy też inną jednostką pracującą. Zakup odpowiedniego pakietu medycznego pozwala nam na szybsze dostanie się do lekarza oraz wykonanie badań specjalistycznych praktycznie bez stania w kolejkach. Czym charakteryzuje się ta oferta? Dużo niższą ceną, niż w przypadku prywatnej wizyty.

Pieniądze są niezbędne, jednak nie najważniejsze. Zdrowie to wszystko co mamy.

Nieważne są pieniądze, nikt ich z sobą nie zabierze na drugą stronę. Owszem pomagają podjąć szybko kroki w leczeniu oraz zastosować leki najnowszej generacji jednak nie uszczęśliwiają. Warto wybrać dodatkowe ubezpieczenia medyczne, które uratują nas przed długoterminowym oczekiwaniem, gdzie choroba rozwija się w mgnieniu oka, a nam pozostaje niewiele czasu na powrót do pełni zdrowia. Zanim zdecydujemy się na konkretną firmę warto przeanalizować wady i zalety poszczególnych grup medycznych. Wiele możliwości za niewygórowane pieniądze.