Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 19, 2018 in Biznes |

Motywacja – oszczędności.

Motywacja – oszczędności.

Długo wyczekiwana wypłata wpływa na konto. Nie wiesz co kupić, jakie opłaty dokonać. Zastanawiasz się i w pewnej chwili zauważasz, że znów są braki na Twoim koncie. Nie wiadomo kiedy pieniądze zostały wydane. Czas zacząć kontrolować własne finanse.

Motywacja to bardzo ważne słowo w życiu człowieka. Każda osoba ma indywidualny bodziec, który pomoże zapanować nad własną rozrzutnością.

Motywacja – porady finansowe.

Najczęściej wybieraną formą oczywiście jest zawieszony obrazek, zdjęcie. Zbierasz na komputer, telefon, auto a może super pralkę. Na swojej lodówce zawieś fotografię przedmiotu, który Cię interesuje. Wizualizacje będą przypominać o wytyczonym celu. W chwili słabości warto wzrokiem podążyć za swoim marzeniem, by w szybkim tempie nasze zwątpienie odeszło w zapomnienie. Warto sobie zadać pytanie przed dokonaniem złego wyboru na ile przybliża mnie ta sytuacja do celu.
Kolejną formą jest oczywiście presja środowiskowa. Finanse będą doskonale kontrolowane pod wpływem mediów społecznościowych. Opisany cel na jednym z portali jak facebook czy twitter pomoże zapomnieć o ciągłych słabościach. Presja środowiska to doskonałe rozwiązanie, dla osób, które szybko rezygnują. Nacisk opinii publicznej wywoła w nas chęci, które koniecznie będziemy chcieli wykazać wielu osobom, a swoje zamiary udowodnić całemu światu.
Oczywiście istnieje szereg innych form, które ułatwiają kontrolować wydatki. Porady finansowe to także konik wielu instytucji, które z pomocą utrzymują naszą gotówkę na koncie. Zewnętrzne zobowiązanie to alternatywa dla bardzo upartych osób, na które nie działają podstawowe metody. Z pomocą przychodzą konta oszczędnościowe, lokaty, z których można wybrać pieniędzy przed upływem określonego terminu. Niestety pomimo próśb i gróźb nie otrzymamy ani złotówki.

Ciekawym rozwiązaniem jest także podział własnej gotówki na koperty. W jednej umieszczamy część na opłaty, w drugiej na życie, w trzeciej na cel, który obraliśmy oraz w czwartej na własne przyjemności. Każda z tych sfer jest niezastąpiona, nic nie możemy ominąć. Pomimo braku gotówki warto sobie czasem pozwolić na drobiazg szaleństwa, przecież każdemu z nas coś się należy.
Kontrola finansów to duże przedsięwzięcie, jednak każdy może się tego nauczyć, ważne by racjonalnie i z głowa podchodzić do pieniędzy, które mamy do dyspozycji. Coraz wyższe ceny, a niestety wynagrodzenie pozostające w miejscu. Pomoc z zarządzaniu finansami może być niezbędna. Najtrudniej jest coś zacząć, po czym cały proces przychodzi stopniowo.