Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 4, 2018 in Biznes |

Czy każdy bank jest bankiem?

Czy każdy bank jest bankiem?

Czy każdy bank na pierwszy rzut oka to faktycznie bank? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru swojego zaufanego „przyjaciela”?

Bank a może parabank?

Słowa podobnie brzmiące, jednak istnieje znacząca różnica, nie wszyscy są świadomi swojego wyboru. Parabank to prywatna firma, która działa w oparciu o Kodeks cywilny, a nie ustawę Prawo bankowe. Każda osoba, która powierzyć woje oszczędności musi liczyć się z ryzykiem ich utracenia. Całkiem inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi o banki, w chwili niewypłacalności posiadają zabezpieczenie, Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a działalność wielkiego baku regulują przepisy. Prawo jest bardzo rygorystyczne, nie ma żadnych ustępstw. Zanim jednak wybierzemy dla siebie właściwe miejsce na ulokowanie gotówki warto przyjrzeć się każdej ofercie bardzo dokładnie.

Bank – na co zwrócić uwagę.

Ustawa o prawie bankowym wyjaśnia każde niedociągnięcie. Banki poza przechowywaniem pieniędzy prowadzą także wiele innych działalności. Udzielanie kredytów, przyjmowanie pieniędzy, których nie możemy wykorzystać przed upływem określonego terminu, prowadzenie rachunków bankowcy, wszelakich kont, a także wydawanie papierów wartościowych, kart płatniczych. Bank to duża inwestycja, niestety i tutaj pojawia się szereg różnych oszustów, którzy poszukują naiwnych osób.

Kredyt w banku.

Szeroki zakres działalności bankowej pozwala rozwinąć skrzydła na polu kredytowym. Udzielenie kredytów oraz pożyczek to doskonały interes wielu firm. Instytucje te nie oferują kredytu każdemu, wniosek o kredyt może złożyć osoba pełnoletnia, która jest zdolna do wykonywania czynności prawnych. Przed przyznaniem kredytu zobowiązani jesteśmy do wykazana innych ważnych kwestii. Oczywiście każdy kredytobiorca musi zamieszkiwać na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz posiadać udokumentowane źródło dochodów. Przed wydaniem pozytywnej oceny, każda kwestia jest szczegółowo sprawdzana oraz oceniana jest zdolność kredytowa. Czarna lista BIK jest zmorą wielu osób, które próbują zaciągnąć kolejny kredyt.
Bank często pyta na jaki cel chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze, jednak nie jest to kwestia zbyt istotna. Można wybrać jednak jedną z wielu opcji, które różnią się oczywiście oprocentowaniem. Na rynku istnieje szereg możliwości jak kredyt mieszkaniowy, samochodowy a może hipoteczny. Każdy kto decyduje się na takie rozwiązanie musi być świadomy swojego kroku, by później nie żałować. Pieniążki w szybkim tempie się rozchodzą, a dług pozostaje na miesiące czy też lata.