Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 13, 2019 in Biznes |

Co jest potrzebne do kredytu internetowego?

Co jest potrzebne do kredytu internetowego?

Co jest potrzebne do kredytu internetowego?

W przeciwieństwie do tradycyjnego kredytu zaciąganego w placówce, kredyt przez internet możemy otrzymać w bardzo prosty sposób. Wystarczy nam do tego dowód osobisty, dostęp do jakiegoś komputera połączonego z internetem i chwila wolnego czasu.

W pierwszej kolejności, aby uzyskać internetowy kredyt, powinniśmy złożyć wniosek o kredyt przez internet. Jednak zanim to zrobimy, powinniśmy znaleźć bank lub firmę pożyczkową, która zaoferuje nam najkorzystniejsze warunki pożyczenia pieniędzy. Nie musimy celować w ciemno. Jak podpowiedział nam ekspert finansowy z portalu gospodarczego Contuus (Maciej Skarczewski) – Każdy szanujący się bank lub firma udzielająca pożyczka online, posiada na swoich stronach internetowych tzw. kalkulatory pożyczkowe, za pomocą których mamy możliwość zweryfikowania kosztów pożyczek, jeszcze zanim złożymy jakikolwiek wniosek. W ten sposób w bardzo łatwy sposób możemy zapoznać się z orientacyjnymi kosztami pożyczek. Wskazujemy kwotę, którą chcielibyśmy pożyczyć, okres jej spłaty i praktycznie już gotowe. System wyświetli nam przewidywany koszt pożyczki, w tym również orientacyjną wysokość raty miesięcznej pożyczki.

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu online?

Te wymagania mogą różnic się, w zależności od tego, z jakiej oferty banku lub firmy pożyczkowej zdecydujemy się skorzystać. W niektórych instytucjach do uzyskania pożyczki online wymagany jest praktycznie jedynie dowód osobisty. Weryfikowane są jedynie dane osoby wnioskującej pożyczki, a dodatkowym zabezpieczeniem jest konieczność wykonania przelewu weryfikacyjnego z konta osobistego, należącego do osoby wnioskującej o pożyczkę. Niekiedy to wystarcza, a niekiedy wymagane są dodatkowe dokumenty, które pomogą ocenić naszą zdolność kredytową. Bank może od nas dodatkowo potrzebować standardowego zaświadczenia o dochodach, które będzie musiał nam poświadczyć zakład pracy. Większość instytucji już co prawda tego nie praktykuje, ale akurat w przypadku banków zdarzają się jeszcze takie, które takie rzeczy wymagają. W przypadku firm pożyczkowych może okazać się konieczne przedstawienie wyciągu z rachunku bankowego. Taki dokument wygenerujemy sobie już we własnym zakresie. Wystarczy w tym celu zalogować się na nasze konto i przejść do zakładki Historia Konta. Tam już powinniśmy mieć możliwość wygenerowania dokumentu w postaci pliku PDF. Najczęściej powinien on obejmować 3 ostatnie miesiące, na których znajduje się informacja o przelewach wynagrodzenia. Innym dokumentem, o który może nas poprosić firma pożyczkowa, może być np. ostatnio opłacony rachunek telefoniczny czy faktura.

Jaka jest główna różnica pomiędzy kredyt gotówkowym w banku a pożyczką pozabankową? Obie możemy bez większych przeszkód uzyskać całkowicie przez internet. Do kredytu bankowego na ogół trzeba posiadać lepszą zdolność i historię kredytową, nie otrzymamy go, więc jeśli mamy na swoim koncie jakieś zadłużenia czy opóźnienia w spłacie. Nieco łatwiej dostępne są pożyczki przez internet, które możemy uzyskać praktycznie od ręki, pod warunkiem, że posiadamy już jakiś dochód umożliwiający nam spłatę pożyczki. Podstawową różnicą pomiędzy bankiem a firmą pożyczkową są również koszta. W bankach możemy liczyć na najniższe raty pożyczki, podczas gdy firmy pożyczkowe, szczególnie w przypadku większych kwot mogą nieco zawyżać nam koszty pożyczki. Na szczęście wybór wśród tego rodzaju ofert, jest obecnie na tyle duży, że bez większego problemu, powinniśmy wybrać dla siebie coś, co spełni nasze oczekiwania. Powinniśmy się w tym miejscu kierować wspomnianymi już wcześniej w artykule, kalkulatorami pożyczkowymi.

Kredyty internetowe cieszą się coraz większą popularnością, głównie z tego względu, że możemy je uzyskać bez konieczności wychodzenia z domu. Co więcej, czas oczekiwania na taki dodatkowy zastrzyk gotówki jest bardzo krótki. W większości wypadków, składając wniosek o kredyt internetowy, możemy być niemal pewni, że potrzebna gotówka zasili masze konto osobiste jeszcze tego samego dnia. W wielu przypadkach pieniądze mogą zostać przelane na konto kredytobiorcy nawet w ciągu kilkunastu najbliższych minut. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii takich jak choćby przelewy natychmiastowe. Potrafią dotrzeć na konto odbiorcy w ciągu nawet kilkunastu sekund. Skróca to w znaczny stopniu czas potrzebny na uzyskanie pożyczki lub kredytu online.