Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 11, 2021 in Biznes |

Praca w dziale IT – nie tylko programista!

Praca w dziale IT – nie tylko programista!

Jeśli stoisz przed wyborem studiów i właśnie decydujesz o swoim przyszłym zawodzie, powinieneś z pewnością rozważyć studia informatyczne lub techniczne. Oczywiście, jeśli nie czujesz się w tych dziedzinach wystarczająco mocny, ani też nie masz zamiłowania do przedmiotów ścisłych, wówczas wybierz inną drogę. Faktem jest natomiast, że praca w dziedzinie związanej z nowymi technologiami daje Ci ogrom możliwości oraz całkiem niezłe zarobki. Sprawdź, które zawody są najlepiej opłacane i dlaczego warto pracować w dziale IT!

Czy IT, to tylko programista? Dowiedz się, jakie jeszcze masz możliwości!

Dla większości osób zawód programisty jest nierozerwalnie związany z działem IT. I tak faktycznie jest – programiści to grupa osób, bez której żadna prosperująca lub aspirująca firma sobie nie poradzi. Poza programistami, istnieje też kilka innych zawodów w dziale IT, które są równie dobrze płatne. Jednym z nich jest grafik, który w firmie odpowiada za wygląd projektów i ich stronę wizualną. Współpracuje on ściśle z działem marketingu i tworzy obrazy na zlecenie klientów. Grafik ma szerokie pole do popisu i znajdzie nie tylko posadę w dziale IT, ale również wydawnictwie czy może też działać na własną rękę. Osobą, która jest związana ściśle z nowymi technologiami jest również manager projektu. Musi on wykazywać przynajmniej ogólną wiedzę z dziedziny programowania, grafiki oraz sprzedaży. Jest odpowiedzialny za całokształt projektów i pilnuje, aby jego poszczególne elementy się harmonijnie łączyły i uzupełniały. Jest on także odpowiedzialny za kontakty z klientami – wie, czego oczekuje klient i na jaki efekt pracy liczy.

Nowa technologia – wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli prowadzisz biznes!

Prowadzenie firmy wiąże się z podążaniem z duchem czasu. Aby Twój biznes mógł się rozwijać, konieczne jest korzystanie z nowoczesnych narzędzi. Gdy sytuacja wymusza pracę zdalną, zadbaj o to, abyś mógł efektywnie zarządzać swoim zespołem na odległość. Korzystaj z przydatnych narzędzi, takich jak Monday czy Freshdesk, które nie tylko ułatwiają komunikację pomiędzy zespołami, ale też pozwalają Ci kontrolować wyniki pracy Twojego teamu. Jeśli jesteś zatrudniony w dziale IT i odpowiadasz za dostosowanie narzędzi na potrzeby zespołu, pamiętaj, abyś przeprowadził niezbędne szkolenie. Być może w trakcie pracy okaże się, że pojawią się pewne trudności, dlatego staraj się również reagować na bieżąco i od razu wyjaśniać zawiłe kwestie. Praca, która charakteryzuje się obcowaniem z nowymi technologiami jest dobrze płatna i rozwojowa. Jednak, miej na uwadze, że technologie i nowinki technologiczne oraz pojawiające się coraz doskonalsze rozwiązania, powodują, że Ty także potrzebujesz szkoleń! Kształć się i edukuj w tej dziedzinie! Dzięki temu, nie tylko odniesiesz korzyści finansowe, ale i będziesz niezastąpiony w swojej firmie. Specjaliści z dziedzin technologii są zawsze poszukiwani – masz więc pewność, że bez problemu znajdziesz pracę, gdy ukończysz studia.