Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2019 in Biznes |

Jak wybrać catering na imprezę biznesową?

Jak wybrać catering na imprezę biznesową?

Własna działalność gospodarcza to coraz bardziej popularna forma realizowania siebie w życiu zawodowym. Daje to wiele możliwości, ale też wymaga sporo organizacji i przede wszystkim dobrego pomysłu na biznes. Nie każdy ma smykałkę do prowadzenia firmy, jednak obecnie na rynku jest wiele narzędzi, które to ułatwiają. Biznes rządzi się swoimi prawami, aby osiągnąć sukces trzeba nieustannie poszerzać krąg biznesowych znajomości. Najlepszą okazją do tego są spotkania biznesowe.

Czym jest spotkanie biznesowe?

Spotkanie biznesowe to takie wydarzenie, które w jednym miejscu gromadzi różnych ludzi biznesu. Spotkania takie mogą być organizowane w różnej formie – czy to dużych konferencji, czy też spotkań branżowych w mniejszym gronie. Mogą odbywać się w dużej wynajętej hali, siedzibie firmy, restauracji czy też w sali konferencyjnej. Wybór miejsca na spotkanie biznesowe zależny będzie przede wszystkim od jego docelowej formy, a także ilości zaproszonych gości. Aby spotkanie biznesowe było udane, trzeba opracować odpowiednią formułę, a także zapewnić wysoki poziom merytoryczny spotkania, tak by uczestniczące w nim osoby coś z niego wyniosły i nie miały poczucia zmarnowanego czasu. Nieodłączną częścią spotkań biznesowych jest katering. Wszak to przy wspólnym stole najlepiej jest zawierać nowe znajomości w świecie biznesu.

Jak wybrać catering na spotkanie biznesowe?

W pierwszej kolejności trzeba przemyśleć, jak bardzo obszerny ma być catering. Czy wystarczy kawa lub herbata i do tego jakieś słodkie przekąski, czy goście imprezy biznesowej zostaną zaproszeni także na ciepły lunch. Niezależnie od wybranej propozycji katering wydaje się najlepszą opcją, bo przygotowanie napojów i ciast na własną rękę może być zbyt czasochłonne. Catering to doskonała propozycja zarówno dla wielkich korporacji, które organizują imprezę firmową dla kilkuset osób, jak i dla niewielkich firm, które w kameralnym gronie pragną omówić najważniejsze kwestie biznesowe z danej dziedziny. Zamawiając katering należy także pomyśleć o ilości jedzenia. Z jednej strony, trzeba zadbać o to, aby posiłków było na tyle, żeby dla żadnego gościa nie zabrakło. Z drugiej jednak strony, nie ma co przesadzać z ilością jedzenia i to z dwóch powodów. Istotna jest tu zarówno kwestia finansowa – więcej jedzenia to większe wydatki, a także wzgląd na niemarnowanie jedzenia. Jeżeli okaże się, że zamówionego jedzenia było zbyt dużo i sporo po imprezie go zostało, to zamiast wyrzucać do kosza, można zawieźć do jednej z jadłodzielni, a tam z pewnością się nie zmarnuje.