Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 11, 2020 in Inne |

Naturalność – słowo klucz

Naturalność – słowo klucz

Kosmetyki znamy od zawsze. Już w starożytności kobiety odczuwały potrzebę podobania się mężczyźnie. Makijaż miał podkreślać ich walory i zwrócić na kobietę uwagę otoczenia. Miała się wyróżniać. Ile razy słyszeliśmy o zabiegach upiększających Kleopatry, czy zabiegach przeróżnych alchemików. Specyfiki miały pomóc przedłużyć młodość i urodę. Od tysięcy lat nic się w tym względzie nie zmieniło. Dalej chcemy być piękne, wciąż chcemy się podobać i pragniemy przedłużyć młodość. Piękno nie ma swojej ceny, dlatego tak chętnie odwiedzamy drogerie. Bo dają nam to, czego pragniemy najbardziej – pragnienie poczucia się wyjątkową.

Kosmetyki dla wszystkich

Branża kosmetyczna rozrosła się tak bardzo, że często się gubimy. Nazwy poszczególnych marek zlewają nam się z kolorami, zapachami i balsamami. To już nie pojedynczy aptekarz, czy zielarka ucierają nam miksturę. Wielkie koncerny dbają o to, żeby podtrzymać to pragnienie bycia piękną. Znajdziemy specyfiki dla każdego. Towarzyszą nam od najmłodszych lat i stanowią remedium na wszelkie niedoskonałości cery. Sięgnęli po nie również mężczyźni. Tak obecny wszędzie kult młodości wymusza określone zachowania i konieczność podejmowania poszczególnych zabiegów. Rumieniec na policzku, zrobiony za pomocą buraka, jest już dzisiaj passeé.

Szeroki wybór

Obecnie w Internecie możemy znaleźć ogrom informacji, pozwalających nam znaleźć coś dla siebie. Dowolny sklep internetowy może pochwalić się takim asortymentem, że nie ma sposobu, żebyśmy czegoś nie kupili. Wiele znanych marek co jakiś czas organizuje promocje, podczas których kupujemy taniej i więcej. Proponują również usługi doradcze, tak, żeby nawet bez wychodzenia z domu, pomóc nam coś dobrać w chwili, gdy nie jesteśmy pewni swego wyboru. Przy wyborze danych kosmetyków warto zwrócić uwagę na ich skład.

Stawiaj na naturalność

Przyjęło się, że najlepsze są te o naturalnym składzie. Specyfiki zbliżone najbardziej do natury oddziaływają na nasz organizm najlepiej. Mamy przynajmniej pewność, że zmniejszamy ryzyko reakcji alergicznych. Kosmetyki mają przecież budzić nasze zaufanie i być bezpieczne dla zdrowia. Przy okazji podnosi się argument, że kosmetyki naturalne zawierają wyższe stężenia substancji aktywnych, przez co wykazują skuteczniejsze działanie.

Kupuj świadomie

Kolejnym argumentem przemawiającym za stawianiem na naturalność jest też powszechna chęć bycia eko. Wybór tego typu specyfiku pomaga również dbać o środowisko. Nie chcemy, żeby w tym, co nakładamy codziennie na swoją twarz, czy włosy znajdowały się np. substancje, które nie są biodegradowalne. Jeśli nie są przyjazne środowisku, nam też mogą zrobić krzywdę. Głównie dlatego, że większość zawartych w kosmetykach substancji nie ma na celu pielęgnowania naszej skóry. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że elementy te mają wpływać jedynie na konsystencję, lepkość i ogólny wygląd kosmetyku. Wybieraj zatem taki sklep, który pomaga dbać o naturalność. Nie tylko zatem dbamy o piękno nas samych, ale mamy okazję wpłynąć na otoczenie.