Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2021 in Biznes |

Organizujesz wydarzenie pod chmurką? Wynajmij halę namiotową!

Organizujesz wydarzenie pod chmurką? Wynajmij halę namiotową!

Kiedy musisz zorganizować jakieś wydarzenie na powietrzu – sprzedaż lub prezentację, musisz zadbać o odpowiednie warunki. Wynajęcie placu jest zazwyczaj czystą formalnością. Kiedy masz już gotowe miejsce, powinieneś pomyśleć również o namiotach dla sprzedawców lub uczestników targów. Imprezy pod gołym niebem mogą okazać się niewypałem, powodem jest zazwyczaj kapryśna pogoda. Sprawdź, jakie hale namiotowe będą Ci potrzebne, aby organizacja Twojego wydarzenia przebiegła bez zakłóceń i nie była zależna od warunków atmosferycznych!

Rodzaj wydarzenia a namioty do wynajęcia

Kiedy zajmujesz się przygotowywaniem dużej imprezy, nastawionej na wielką liczbę osób, powinieneś wziąć pod uwagę rozmiar namiotów, które chcesz wynająć. Jeśli potrzebujesz tylko zadaszenia dla sprzedawców lub wystawców, musisz liczyć się z tym, że gdy spadnie deszcz, część osób po prostu zrezygnuje z wydarzenia. Jeśli więc planujesz dużą imprezę pod chmurką i nastawiasz się na tłumy, musisz pomyśleć przede wszystkim o odwiedzających. Zamiast kilku namiotów dla poszczególnych sprzedawców, wynajmij jedną dużą halę namiotową, w której pomieszczą się zarówno odwiedzający, czy klienci, jak i wystawcy. Mimo iż koszt wynajęcia takiej hali jest większy niż pojedyncze namioty, to w efekcie takie rozwiązanie przynosi lepsze korzyści. Na zewnątrz może padać deszcz i wiać silny wiatr, lub wręcz przeciwnie – może być słoneczna pogoda, palące słońce i upał, natomiast wewnątrz namiotu, będzie panował przyjemny chłód.

Wynajem hali namiotowej – wlicz w koszty lub rozłóż opłatę na wystawców

W zależności od tego, jak rozkładają się opłaty za wynajem miejsc wystawowych, możesz koszty wliczyć w działalność lub rozłożyć ją na wystawców. Obie możliwości są korzystne – i w jednym i w drugim przypadku, nawet gdy opłata za namiot, czy namioty będzie wysoka, Ty rozliczysz się z korzyścią dla siebie. Gdy jesteś współorganizatorem wydarzenia i Twoim zadaniem jest jedynie zapewnienie infrastruktury, czyli miejsca i warunków lokalowych wydarzenia, powinieneś starannie przeanalizować wszystkie propozycje. Hale namiotowe muszą mieć kilka wejść, ale oczywiście wszystko zależy od wymiarów namiotu. Ponadto, każda tego rodzaju konstrukcja musi być bezpieczna dla odwiedzających i wystawców. Rozstawieniem hali zajmują się doświadczeni pracownicy firmy, z której wypożyczasz namiot lub halę. Pamiętaj również, że namiot powinien mieć doskonałą wentylację. Nie ma problemu, gdy na dworze jest chłodno, ale kłopot może pojawić się, kiedy na zewnątrz panuje upał. Brak stosownej i sprawdzonej wentylacji uniemożliwi ludziom przebywanie w namiotach przez dłuższy czas. Wobec tego, musisz brać pod uwagę halę namiotową, która spełnia wszystkie standardy – zależy Ci przecież, aby z wydarzenia, które Ty organizujesz każdy wyniósł pozytywne wspomnienia. Pamiętaj także, że potrzebujesz oświetlenia! Jeśli namiot nie ma okien, wewnątrz może panować półmrok, który nie sprzyja oglądaniu produktów. Zaplanuj swoje wydarzenie ze szczegółami i postaraj się, aby odbyło się ono bez żadnych przeszkód!