Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 9, 2021 in Finanse |

PIT online – dlaczego lepiej niż na papierze

PIT online – dlaczego lepiej niż na papierze

Nie wiesz jak się zabrać za swój doroczny obowiązek wobec państwa – rozliczenie PIT? Masz trudności z wypełnieniem formularza? To już żaden problem! Od kiedy w Internecie dostępne są różnego rodzaju aplikacje, możesz rozliczyć się z obowiązku podatkowego w dowolnym miejscu a także dowolnej porze – tak długo, jak zrobisz to przed obowiązującym tegorocznym terminem 30 kwietnia 2021 roku!

Jaką aplikację wybrać?

PIT online możesz rozliczyć dzięki jednej z zatwierdzonych aplikacji. Ważnym jest, by wybrać taką aplikację, która jest zatwierdzona przez organy państwowe. Dzięki temu unikniesz ryzyka podawania swoich danych nieuczciwym osobom i zapewnisz doskonałą ochronę swoich danych. To istotnie, by wybrać taką aplikację – do zainstalowania na telefonie lub do skorzystania na stronie internetowej – która jest bezpieczna i zatwierdzona. Jak rozpoznać taką aplikację? Po wpisaniu części swoich danych uzyskasz automatyczny dostęp do Twoich dochodów i przychodów, ponieważ jeśli aplikacja jest zatwierdzona, istnieje kanał komunikacyjny między aplikacją a informacjami do tej pory uzyskanymi od Twoich pracodawców z urzędu skarbowego.

Czy to rozwiązanie jest bezpieczne?

Tak, jeśli wybierzesz wiarygodną i zaufaną aplikację, to rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne, a ponadto ekspresowe – rozliczyć się możesz z dowolnego miejsca o dowolnym czasie.

Jakie są korzyści z rozliczenia się online?

Istnieje szereg korzyści powiązanych z rozliczaniem się online z Twojego podatku. Po pierwsze, większość informacji będzie już wypełniona za Ciebie. Po drugie, to rozwiązanie jest ekologiczne – oszczędzamy na papierze, nie korzystając z formularzy papierowych. Po trzecie, w aplikacji często pojawią się porady i wskazówki, na przykład odnośnie ulg podatkowych, z których możesz skorzystać. Po czwarte, masz gwarancję, że po zweryfikowaniu przez Ciebie informacji Twój podatek jest bardzo dobrze rozliczony. Po piąte, możesz przekazać swój 1% podatku na dowolne cele, które również często są automatycznie podpowiadane przez aplikację.

rozliczenie pit online

Jak przechowywane są moje dane?

Twoje dane przechowywane są w bezpieczny, zaszyfrowany sposób. Zarówno dane, które aplikacja pozyskuje od urzędu skarbowego, jak i te, które Ty prześlesz, są zaszyfrowane w sposób uniemożliwiający ich odczytanie przez osoby trzecie. Dlatego też nie ryzykujesz, że niepowołanie do tego osoby uzyskają dostęp. Jest to połączenie wygody z bezpieczeństwem. Nawet forma papierowa nie jest tak bezpieczna, jak rozliczanie podatków za pomocą stosownej do tego aplikacji.

Jak informacje wpływają do urzędu skarbowego?

Po zweryfikowaniu przez Ciebie informacji, jakie aktualnie pojawiły się w urzędzie skarbowym, masz możliwość naniesienia poprawek, jeśli będzie to istotne. Taka możliwość może pojawić się wtedy, kiedy od jednego z Twoich pracodawców nie dotarło jeszcze do urzędu skarbowego odpowiednie zeznanie podatkowe – możesz je dodać korzystając z kreatora formularzy. Po wybraniu ulg, które Ci przysługują i wypełnieniu pozostałych informacji, możesz zatwierdzić przesłanie formularza do Twojego urzędu skarbowego. Zwykle po przesłaniu informacji powinieneś dostać dość dziwnie wyglądające potwierdzenie – to unikalny, zaszyfrowany dokument, że Twoje dane wpłynęły i że są widoczne tylko dla Twojego urzędu.

Kategoria: usługi, biznes