Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 21, 2019 in Biznes |

Jak dbać o rozwój pracowników?

Jak dbać o rozwój pracowników?

Dzisiejszy świat zawodowy znacznie różni się od tego, z którym można było spotkać się po transformacji ustrojowej. Gdy zaczęły upadać państwowe zakłady pracy, a na rynku pojawiali się prywatni pracodawcy, to miejsca pracy były na wagę złota. Bezrobocie stale rosło, a o jeden wakat walczyło bardzo wielu chętnych. Obecnie sytuacja diametralnie się odwróciła. Brakuje na rynku doświadczonych specjalistów i to zarówno takich z wykształceniem zawodowym jak i wyższym. Pracodawcy muszą stale poszerzać swoją ofertę i troszczyć się o pracownika, tak by ten nie przeszedł do konkurencyjnej firmy.

Dodatkowe benefity dla pracowników

Zdecydowanie myli się ten, kto uważa, iż dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy liczy się przede wszystkim wysokość comiesięcznej wypłaty. Owszem, stan konta jest istotny, lecz coraz częściej na pierwszy plan wysuwają się także i inne ambicje. Młodym ludziom zależy na nieustannym rozwoju, gdyż doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w dzisiejszej rzeczywistości jeżeli ktoś się nie rozwija na polu zawodowym, to bardzo szybko zostaje w tyle za innymi. W jaki sposób więc pracodawcy mogą zapewnić dodatkowe korzyści swoim pracownikom? Rozwiązanie tego dylematu jest niezwykle proste. Wystarczy nieco zainwestować w szkolenia zawodowe czy też w interesujące kursy. Mogą być bezpośrednio powiązane z rozwojem zawodowym, a mogą także stanowić dodatkową ofertę jak na przykład różnego rodzaju kursy językowe. Możliwości w dzisiejszych czasach jest na prawdę wiele.

Pakiet sportowy i zdrowotny

Jeszcze innym sposobem na to, by nieco uatrakcyjnić ofertę dla swoich pracowników jest zaoferowanie dopłat do atrakcyjnych pakietów sportowych i zdrowotnych. Przy partycypacji pracodawcy w kosztach prywatnej opieki zdrowotnej czy zajęć sportowych obciążenie pracownika staje się niewielkie. Zasadniczo, to w przypadku większych korporacji i nowoczesnych firm pakiety zarówno sportowy jak i zdrowotny są w standardzie oferty pracy.

Wyjazdy integracyjne

Jak pokazuje doświadczenie czerpane z badań socjologicznych, osoby które dobrze się znają i nawiążą ze sobą głębsze relacje są w stanie bardziej efektywnie współpracować i z większą zaciętością dążą do realizacji wspólnego celu. Dlatego też imprezy firmowe czy wyjazdy integracyjne są tak istotnym elementem życia społecznego w każdym przedsiębiorstwie. Na takich wyjazdach pracownicy mogą lepiej się poznać i zacieśnić więzy, co z pewnością przełoży się na podniesienie poziomu współpracy w kolejnych miesiącach.