Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 11, 2021 in Biznes |

Catering bez tajemnic

Catering bez tajemnic

Co to jest catering?

Catering najłatwiej jest określić jako usługę, która polega na przygotowywaniu i dostarczaniu na zamówienie gotowych potraw. To wygodne, zwłaszcza, gdy sami nie mamy czasu gotować, albo trzeba zapewnić wyżywienie większej ilości osób. Z tej formy dostarczania posiłków korzystają najczęściej firmy i duże korporacji. Już dawno minęły czasy, gdy pracodawca pożegnał się z typową stołówką zakładową, która stylem i charakterem pracy przypominała słusznie minione czasy PRL. Teraz jest szybciej, wygodniej i taniej. Ważna jest oszczędność czasu i miejsca. Pracodawca nie musi zapewniać kompleksowej obsługi wyżywienia przez cały tydzień pracy. Wystarczy, że raz dziennie wpuści na teren zakładu pracy wyspecjalizowaną firmę cateringową. Pracownicy mają do wyboru zróżnicowane menu. Od potraw mięsnych, po wegetariańskie i wegańskie. Jedzenie może być dostosowane do indywidualnych preferencji i pracownik nie będzie zmuszony ograniczać się do jednej, konkretnej potrawy.

Catering niejedno ma imię.

Termin ten wziął się pierwotnie z codziennego charakteru obsługi lotnisk pasażerskich. Wraz z rozwojem usług lotniczych, trzeba było zapewnić posiłki, zarówno pasażerom samolotu, jak i całej obsłudze lotu. Od tego czasu branża cateringowa mocno się rozwinęła. Usługi te możemy spotkać praktycznie wszędzie. Firma cateringowa dostarczy posiłki w zasadzie w każdej, dowolnej formie. Może to być codzienna obsługa pracowników danej firmy, ale również może zostać jej zlecone zadanie organizacji przyjęć. W dzisiejszych czasach rzadko kto decyduje się na podejmowanie większej liczby gości we własnym domu i własnymi siłami. Jeżeli istnieje możliwość, że ślub, chrzciny, czy bankiet przygotuje i zorganizuje ktoś inny, to chętnie z tej możliwości będziemy korzystali. Dochodzi do tego również cała logistyka. Większe, profesjonalne firmy cateringowe potrafią zorganizować cały bankiet, szkolenie, czy konferencję, a nawet duże przyjęcie, korzystając z pełnej obsługi kelnerskiej, a nawet noclegowej. Są to innego rodzaju możliwości niż te, które widzimy codziennie w pracy, ale nie należy zapominać, że branża ta spełnia szeroki wachlarz usług, skrojonych praktycznie pod każde potrzeby.

Catering niejedno ma imię

Czy my jako jednostka możemy skorzystać z profesjonalnej obsługi, skoro nie planujemy organizować przyjęć, czy bankietów? Czy da się zamówić pełnowartościowy posiłek, który nie będzie fastfoodem, a robimy to tylko dlatego, że nie chce nam się, lub nie mamy zwyczajnie czasu, żeby coś ugotować? Lub nie mamy na swój posiłek pomysłu? W tej sytuacji na ratunek przychodzą nam firmy cateringowe z coraz bardziej powszechną dietą pudełkową. Zamawiamy, co chcemy, co nam najbardziej pasuje. Zdrowe, dostosowane do naszych potrzeb i pasujące do naszej diety. Zamawiamy na tydzień, dwa, lub cały miesiąc. Nie są to tanie usługi, ale przy założeniu, że wystarczy nam pięć pełnowartościowych posiłków dziennie, przygotowanych specjalnie pod nas, nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy na jedzenie. Posiłki dostarczane są nam w wygodnie przystosowanych pudełkach, które możemy zabrać ze sobą do pracy i tam wygodnie podgrzać. Bez potrzeby żmudnego gotowania, a zaoszczędzony dzięki temu czas przeznaczymy na inne projekty,