Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2020 in Biznes |

Dress code w pracy.

Dress code w pracy.

Cztery podstawowe zasady dress code biurowego

Dress code. Te dwa słowa czasem potrafią zrobić nam dużo problemów. Zwłaszcza, gdy jesteśmy pierwszy raz w nowej pracy i nie do końca wiemy, jak mamy się ubrać, by nie popełnić gafy. Sprawdźmy więc jakie są zasady najsztywniejszego rygoru ubraniowego – dress codu biurowego.

Po co dress code biurowy?

Zacznijmy od jednej kwestii. Po co specyficzne reguły ubierania się w biurze? Powodów jest wiele i część z nich jest związana ze specyfikacją firmy. Przykładowo – każdy byłby zdziwiony, gdyby pani na poczcie miała na sobie koszulkę z logo zespołu rockowego. Podobnie w biurze – gdyby mężczyzna przyszedł w koszulce na krótki rękaw do pracy w biurze każdy patrzyłby na niego ze zdziwieniem.

Zasady dress codu w biurze

Jest kilka wytycznych odnośnie tego, jak powinna wyglądać osoba, przychodząca do pracy w biurze.
Po pierwsze – elegancja . Strój musi być elegancki, z klasą. Nie może zawierać żadnych szalonych wzorów, intensywnych, a wręcz neonowych kolorów. Nie powinniśmy też nosić za dużo biżuterii przychodząc do pracy w biurze. Najlepszy byłby zegarek na rękę, być może kolczyki dla pań i tyle.
Po drugie – nie odkrywamy za dużo ciała. . Panowie przychodzący do biura powinni zawsze mieć na sobie długie spodnie i koszule z długim rękawem – mogą go co najwyżej podwinąć do łokci, ale nie zaleca się tego. Wszelkie koszulki, czy nawet koszule z krótkim rękawem dla panów nie są wskazane.Do do pań, nie powinny one mieć spódnic lub sukienek przed kolano. Najlepszą długością jest do kolana. Mogą mieć one krótki rękaw, ale powinny mieć wtedy żakiet, bądź marynarkę. Dekolt jest niemile widziany. Akceptowany w firmach jest jedynie niewielki, zaokrąglony dekolt, dzięki któremu widać obojczyk. Głębsze to już gra zakrawająca o gafę.
Także plecy powinny być zakryte. Nie ma więc mowy o żadnych wycięciach na plecach. Ponad to w wielu przedsiębiorstwach nie akceptowane są gołe nogi, w sensie brak rajstop lub pończoch do sukienek lub spódnic.
Po trzecie – pamiętaj, że wysokie progi, nie oznaczają wysokich obcasów . Panie pracujące w firmach na filmach i w serialach mają zwykle piękne, klasyczne, czarne szpilki. Są one jak najbardziej akceptowalne, ale nie powinny być zbyt wysokie. Trzeba bowiem pamiętać, że w tych butach będziesz cały dzień. Nie powinno to jednak działać w drugą stronę – jeśli nie szpilki to kapcie. O nie. Buty w biurze powinny być eleganckie. Dla pań najlepsze będą średniej wysokości, czarne szpilki lub eleganckie baleriny. Dla panów buty do garnituru lub mokasyny latem.
Po czwarte – te zasady są cały rok. Kiedy przychodzi lato i są wyższe temperatury wiele osób myśli, czy może nie założyć trochę mniej zakrywającej ciało odzieży. Koszula na krótki rękaw, może jakieś sandały albo bardziej wycięte buty. Niestety w pracy biurowej tak to nie działa. Zasady, które są wyżej opisane działają cały rok tak samo. Nie mamy możliwości założenia koszulki w lato, nawet jeśli w cieniu jest ponad 25 stopni. Dlatego na lato trzeba przygotować odzież mniej przylegającą do ciała, z naturalnych tkanin, które zapewnią nam większy komfort termiczny.

Więcej na temat: kolefole.pl