Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 2, 2019 in Biznes |

MINIMALIZM W DOBIE PRZEPYCHU

MINIMALIZM W DOBIE PRZEPYCHU

Na półkach sklepowych możemy znaleźć wiele artykułów, mających to samo przeznaczenie, ale różniących się między sobą składowymi, parametrami oraz różnego rodzaju czynnikami. To już nie te czasy, kiedy rynek jest ograniczony w swoich możliwościach. Wokół można dostrzec bogactwo wszelkiego rodzaju ofert. Wchodząc do sklepu człowiek ma sposobność wybierania interesującego go przedmiotu nie spośród całej półki, a czasem spośród całej alejki. To samo dotyczy papieru, w czym swój udział ma papier pakowy.

Mniej znaczy więcej?

Papier pakowy pomimo, że wygląda niepozornie to znalazł bardzo szerokie zastosowanie. Można z niego produkować torebki papierowe, użyć go do dekoracji, opakować nim pięknie prezent, czy przeznaczyć go do wykorzystania na zajęciach artystycznych, a także zabezpieczyć nim szklane wytwory, a nawet zastosować w sztuce origami! Można wymieniać w nieskończoność. Co mogłoby być zasługą takiej niezwykłej popularności? Po pierwsze wytrzymałość i odporność na przetarcia, po drugie sama jego pogrubiona struktura, nadająca mu swojego rodzaju sztywność, a także uniwersalny wygląd pasujący na mnóstwo okazji.

Dbałość o naszą planetę.

Papier pakowy ma jeszcze jedną ogromną zaletę- może być wykonany w procesie recyklingu, co czyni jego wybór, wyborem ekologicznym. Jako, że świadomość ekologiczna społeczeństwa jest coraz większa przez ogrom akcji w social mediach, kampaniach reklamowych, a także większej dbałości o pojawienie się tego tematu w szkole, ma on jeszcze większy udział w rynku. Sklepy nie tylko ekskluzywne, ale coraz więcej sieciówek, a nawet sklepów spożywczych, dbając o dobry wizerunek firmy wprowadza rozwiązanie jakim są bardziej ekologiczne torby, w tym bardzo często te wykonane właśnie z papieru pakowego. Plastikowe reklamówki znikają powoli z rynku, w niektórych miejscach możemy się już z nimi w ogóle nie spotkać.

Doganiając ogólnoświatowy trend. Rabaty

W Polsce choć używanie toreb wykonanych z papieru, zamiast plastikowych nie jest aż tak popularne jak choćby w innych krajach europejskich. Wciąż jesteśmy na podium jeśli chodzi o wykorzystywanie torebek plastikowych w porównaniu z naszymi zachodnimi sąsiadami, którzy częściej dokonują wyborów przyjaznych dla środowiska. Przykładowo we Francji w 2009 roku zakazano używania plastikowych toreb. Jednakże w naszym kraju póki co to tylko odległa, nierealna wizja przyszłości. Używamy o ponad połowę mniej toreb papierowych niż inni mieszkańcy Europy. Należy jednak pamiętać, że zmiany się dokonują i potrzeba im również nieco więcej czasu, aby weszły w życie.