Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 26, 2020 in Biznes |

Kalkulator płac ułatwi Ci życie podczas szukania nowej pracy!

Kalkulator płac ułatwi Ci życie podczas szukania nowej pracy!

Chcesz zmienić pracę? Składasz aplikacje z CV, ale podczas wypełniania formularzy zgłoszeniowych pracodawca wymaga od Ciebie podania kwoty brutto? Skorzystaj z kalkulatora wynagrodzeń, dzięki któremu szybko sprawdzisz, jaka kwota brutto jest dla Ciebie satysfakcjonująca. Poznaj możliwości oferowane przez kalkulatory podatkowe online – a to wszystko bezpłatnie, szybko i bez konieczności rejestracji!

1. Kalkulator wynagrodzeń – co to jest?

2. Co jeszcze uwzględnia kalkulator płac?

3. Zapanuj nad podatkami

4. Kalkulatory online staną się Twoim codziennym narzędziem pracy

Kalkulator wynagrodzeń – co to jest?

Ta internetowa funkcjonalność pozwala nie tylko przeliczyć wartość wynagrodzenia netto na kwotę brutto. Ma także szereg innych możliwości – musisz pamiętać, że kwota ta zmienia się także w zależności od rodzaju umowy (umowa o pracę, zlecenie czy też umowa o dzieło).

Finalnie taki kalkulator wynagrodzeń prezentuje nie tylko kwotę, jaką pracownik otrzymuje “na czysto”, ale podaje również koszt pracodawcy, który jest ponoszony przez niego w ramach zatrudniania pracownika.

Co jeszcze uwzględnia kalkulator płac?

Kalkulator brutto netto pomoże obliczyć także składki ZUS, koszty uzyskania przychodów, jak również inne zobowiązania dotyczące konkretnego rodzaju umowy. Składki chorobowe, emerytalne i rentowe są prezentowane w przejrzysty sposób.

Kalkulator uwzględnia także ograniczenia wskazane przez Fundusz Pracy do wysokości najniższego wynagrodzenia. Nie pomija także kosztów autorskich.

Jeżeli wyliczenia mają dotyczyć osób do 26 roku życia – wówczas również można dokonać odpowiednich modyfikacji i poznać kwotę wynagrodzenia netto, uwzględniając minimalną kwotę wynagrodzenia netto, która obowiązuje od 1 sierpnia 2019 r.

kalkulator wynagrodzeń

Podobnie jest w przypadku skali podatkowej za 2019 r. za 2020 r.

Zapanuj nad podatkami

Rozbudowane Kalkulatory podatkowe często występują obok zaprojektowanych kalkulatorów wynagrodzeń. Stanowią one wartość nie tylko przy wyliczeniach prowadzonych wewnątrz firm, ale także w przypadku freelancerów czy biur księgowych.

Kalkulatory online staną się Twoim codziennym narzędziem pracy

Jeżeli zależy Ci na szybkim i łatwym dostępie do informacji, chcesz wygodnie wyliczyć podatki i kwotę wynagrodzenia brutto-netto – skorzystanie z takich narzędzi online z pewnością ułatwi Ci działanie. Punkt wyjściowy musi stanowić jednak wiedza, co chcemy wyliczyć – dzięki temu wystarczy skorzystać z możliwości oferowanych przez konkretny kalkulator. Takie sprawdzone narzędzia online ułatwiają prowadzenie niezbędnych wyliczeń.