Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 23, 2018 in Biznes |

Szkolenie darmowe czy bezpłatne?

Szkolenie darmowe czy bezpłatne?

Rozwój swoich umiejętności oraz pozyskiwanie nowej wiedzy to obecnie codzienność. Większość osób próbują podbić rynek poprzez nowe horyzonty, już dawno odeszło tkwienie w jednym miejscu zbyt długo. Liczne zmiany doprowadziły do dużych rotacji pracowników.

Kursy odpłatne

Szerokie grono osób, które chce poszerzać swoje kwalifikacje obecne ma bardzo duże możliwości. Zainteresowani posiadają możliwość uczestniczenia w kursach stacjonarnych, a także online. Wszystko dobrze wygląda, do czasu gdy potrzebujemy za udział w zajęciach zapłacić. Rozliczenie może być kosztowne, często cena jednodniowego szkolenia może przekroczyć 400zł, nie mówiąc już o tygodniowym czy dwutygodniowych, gdzie zapłacimy ponad 800zł. Finanse mogą sporo ucierpieć.

Darmowe szkolenia

Szeroka ofert na rynku pozwala skorzystać ze szkoleń bezpłatnych. Obejmują one często różne tematy jak biznes, rozwój osobisty i wiele innych. Dobrą opcją są kursy organizowane przez pracodawcę, gdzie w pełni pokrywa on koszt. Nieważne jak duże przedsiębiorstwo, ale warto dobrze się dowiedzieć czy istnieje taka możliwość. Często niewykorzystane okazje przechodzą nam koło nosa.
Darmowa oferta często oferowana jest w formie online. Zajęcia organizowane są przez różne firmy, blogerów czy innych specjalistów. Możliwości zdobycia wiedzy jest wiele, jednak samemu trzeba trochę zainwestować własnego czasu. Finanse to nie wszystko, czasem coś ciekawego pojawia się na stronie przedsiębiorstwa, które działa w interesującej nas branży.

Czy jesteś gotowy na własny rozwój? Wystarczą dobre chęci, a kurs pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie. Wybierz i zastanów się dobrze co Cię interesuje, by nie marnować czasu na szkolenie do niczego nam niepotrzebne. Szkolenia to okazja do poszerzenia wiedzy oraz co w obecnych czasach jest bardzo ważne, do poszerzenia kompetencji i umiejętności.
W przypadku wyboru odpłatnego kursu, niestety musimy przeprowadzić bilans swoich oszczędności. Rozliczenie wcale nie bywa łatwe, szczególnie coraz bardziej poszerzającej się na rynku drożyźnie. Wystarczy spojrzeć co było miesiąc temu, by zauważyć, że ceny bardzo wzrosły. Niestety bywa też tak z kursami, w jednym miesiącu cena bardzo kusząca, a kolejny termin z dużo wyższymi kosztami odbiera nam chęci.
Pogoń za coraz większymi umiejętnościami, a w konsekwencji za pieniądzem wcale nie jest tak różowa jak się wszystkim wydaje. Coraz częściej nie mamy czasu dla siebie, rodziny, dzieci, nie mówiąc o znajomych. Stres, napięcie to zmora współczesnego świata.